8 trendów wellbeing na 2021 rok. Zastosuj je wszystkie! - Juice Drinkers

8 trendów wellbeing na 2021 rok. Zastosuj je wszystkie!

2020 rok był dla nas doskonałą okazją do tego, żeby zrewidować dotychczasowy styl życia. To największa korzyść, jaką powinniśmy zapamiętać z tego okresu. Jeśli zostało Ci jeszcze trochę miejsca na pozytywne zmiany w życiu, polecamy nasze zestawienie – trendy wellbeing na 2021 rok.

1. Social wellbeing.

Kojarzycie stronę thenewhappy.com? Polecamy. Niby nic wielkiego, ale jednak idealnie pokazuje wpływ, jaki na nasze samopoczucie ma podejmowanie dobrych wyborów i utrwalanie w sobie przekonania, że to od naszych codziennych decyzji zależy nasze szczęście i samopoczucie. W przyszłym roku jako społeczeństwo najpewniej pójdziemy jeszcze krok dalej. Zaczniemy dostrzegać, że wybory w obrębie nas samych realnie wpływają nie tylko na nas, ale również na wszystkie osoby, którymi się otaczamy – dzięki czemu jeszcze bardziej umocnimy w swoim codziennym życiu postawy sprzyjające naszemu samopoczuciu.

Z pewnością wpływ na ten trend mają wydarzenia ostatnich miesięcy: pandemia, współodczuwanie trudności oraz – co najważniejsze – wielka wspólna walka z nierównością. Naszym zdaniem to najważniejsza pozytywna zmiana, jaka wynika ze zjawiska o nazwie “2020”.

2. Mindful eating.

Przez długie lata uczyliśmy się tego, jakie produkty wybierać. Przekonaliśmy się, że lepsze są rośliny od mięsa. Że nie wolno smażyć, a owoce to nie słodycze. Dlatego przyszedł czas na edukację wyższego poziomu. Totalny high level – mindful eating. Okazuje się bowiem, że poświęcanie wystarczającej uwagi samemu procesowi jedzenia wyrabia w nas lepsze nawyki niż wszystkie diety świata razem wzięte. I właśnie dlatego tak dobrze jest przeprowadzić detoks sokowy – ponieważ wyzwala tę właśnie naturalną intuicję w stosunku do jedzenia. W sumie w tym miejscu powinniśmy opisać kolejny trend – czyli zdrowe głodówki. Ale o tym może kolejnym razem.

Więcej na temat mindful eating w naszym artykule. Kliknij tutaj: ARTYKUŁ

3. Morsowanie!

Dziś już chyba każdy z nas kojarzy przynajmniej jedną osobę, która zażywa kąpieli w zimnej wodzie? Trudno się dziwić – ten trend podbija świat. Jego popularność może brać się z faktu ogólnej tendencji do poszukiwań naturalnych sposobów na SPA (lockdown, zamknięte gabinety odnowy itd.). A może po prostu wreszcie zaczęto doceniać korzyści zdrowotne wynikające z morsowania: zwiększenie odporności, poprawia działania układu sercowo-naczyniowego, poprawa ukrwienia skóry i dużo więcej. Wszystkie

4. CBD.

Układ endokannabinoidowy. Brzmi jak nazwa grupy mafijnej handlującej cannabis? Wrong!. 🙂 W rzeczywistości jest to niezwykle ważny system organizmu, odpowidzialny za regulację gospodarki energetycznej, połączeń neurohormonalnych, aktywności motorycznej, nastroju, a także – uwaga – głodu i sytości. Innymi słowy układ endokannabinoidowy odpowiada za to, czy nasz głód, potrzeba snu, ruchu i pamięć działają prawidłowo. Od jakiegoś czasu można było zaobserwować pojawienie się na rynku legalnych olejków CBD. My jesteśmy ich wielkimi fanami i już pracujemy nad wprowadzeniem detoksu sokowego z olejkiem CBD. Dla jeszcze lepszych efektów!


Olejki CBD, które lubimy najbardziej: https://hempjuice.pl/

5. Naturalna pielęgnacja skóry.

W ilu krokach ty pielęgnujesz twarz i ciało każdego dnia? Zapomnij o tym wszystkim. Nadchodzą czasy, gdy wyjdzie na jaw całe nasze piękno i naturalność. Czy to znaczy, że rezygnujemy z kosmetyków? Broń boże – przecież kochamy nasze kosmetyki. Ograniczymy jednak ich ilość idąc za duchem piękna i minimalizmu. Okazuje się bowiem, że do właściwej pielęgnacji twarzy i całego ciała wystarczy nam dosłownie kilka (a czasem nawet 1) najwyższej jakości naturalnych kosmetyków. Chowajcie się koncerny chemiczne! Idzie zmiana pokoleniowa!

Nasza ulubiona marka: https://pl.oiolab.co/

6. Ruch.

Kiedyś mieliśmy wygodę decydowania – wyjść czy zostać w domu. Dziś – na szczęście – ruch zaczyna wzbudzać w nas naturalne tęsknoty i sentymenty. Biologiczny dyskomfort, jakie zaczęliśmy odczuwać na „home-officach”, znajdzie szybkie ujście już na wiosnę. To jednak nie wszystko. Ten trend zawiera drugie dno. Ruch stanie się dla nas nie tylko sposobem na wyjście z domu, ale również spotkanie z przyjacielem. O spacerowych terapiach z psychologiem nie wspomniawszy – na świecie to coraz bardziej popularne.

Tego trendu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu “8 trendów wellbeing na 2021 rok”.

7. Wielkie małe cele.

Wyznaczanie bardziej realistycznych rozwiązań, czyli mikro-celów, będzie trendem wellness w 2021 roku. Nasze spojrzenie na cele zmieniło się z powodu pandemii. Wiedząc, że świat może bez pytania wsadzić kij w nasze szprychy, zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, jak ważne jest to, żeby pozostać otwartym i elastycznym. Posiadanie długiej listy mikro-celów do wyboru, zamiast jednego dużego rozwiązania typu wszystko albo nic, może być korzystne dla ogólnego samopoczucia. Dlatego z całego serca zachęcamy do podłączenia się pod ten trend!

Tip
Zamiast myśleć o utracie wagi jako radykalnym odchudzaniu, pomyśl o korzyściach wynikających z podejmowania lepszych nawyków żywieniowych. Utrata wagi to zbyt ogólny cel.

Kupując detoks sokowy Juice Drinkers wyznajesz właśnie tę filozofię.

8. Digital detox.

Miarka się przebrała. Hejtu w internecie nazbierało się tak dużo, że ekran wreszcie zaczął nas odstraszać. Więcej wartościowej treści, mniej gapienia – widzimy to w 2021 roku. I tyle na temat! Może nam to wyjść tylko na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *