Adaptogeny w detoksie - dlaczego warto? - Juice Drinkers

Adaptogeny w detoksie – dlaczego warto?

Detoks sokowy + adaptogeny

Poprawiając funkcjonowanie swojego organizmu wpływamy pozytywnie na całe nasze życie. Dlatego w Juice Drinkers nieustannie zachęcamy Was do sięgania po produkty spożywcze, które mogą korzystanie wpłynąć na Wasz stan. Jednymi z nich są adaptogeny – czyli części roślin, którym przypisuje się dobroczynne działanie. Jakie? Sami przeczytajcie.

CZYM SĄ ADAPTOGENY?

Adaptogeny od wieków stosowane są w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz ajurwedzie. W przeciwieństwie do superfoods oraz typowych ziół składają się tylko z niektórych części roślin – liści, kłączy, kory oraz grzybów. Ich działanie polega na przystosowaniu organizmu do zmian. Nowe wyzwania i zadania, stres, sposób odżywiania, warunki pogodowe – każda zmiana naraża Cię na utratę naturalnej homeostazy. Stosując adaptogeny wspierasz organizm w przystosowaniu do tych wyzwań. Stąd ich nazwa – od słowa “adaptacja”.

JAK DZIAŁAJĄ ADAPTOGENY?

W przeciwieństwie do tradycyjnych ziół, wywierają wpływ na cały organizm. Nie skupiają się tylko na poszczególnych narządach i układach. Właśnie dlatego ashwaganda może być stosowana zarówno po to, żeby dostarczyć organizmowi energii, jak również w sytuacji, gdy potrzebujemy wyciszenia – na przykład na dobry sen. Innymi słowy – adaptogeny zawsze wspierają organizm w dążeniu do równowagi, podnoszą wydolność, uodparniają na stres, pozwalają poczuć się stabilnie i – co bardzo ważne – nigdy nie wywołują istotnych skutków ubocznych, jak tradycyjne “wspomagacze”, a nawet niektóre zioła.

JAK UŻYWAĆ ADAPTOGENÓW?

Najlepiej stosować je jako dodatek do posiłków. Jedną z form proponujemy my – wzbogacając nasze zestawy detoksów sokowych o specjalne mieszanki, dedykowane osobom chcącym odzyskać energię lub poprawić wygląd swojej skóry i włosów. Adaptogeny, w formie proponowanej przez naszego partnera – Cosmic Pantry – można dodawać również do owsianek, smoothies, jogurtu, mleka czy kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *