Detoks sokowy

Chcesz schudnąć i oczyścić organizm, a przy tym uzupełnić niedobory witamin i minerałów? Jest na to sposób! To dieta sokowa – inaczej po prostu detox. Pyszne świeżo wyciskane soki Juice Drinkers naturalnie wspomogą eliminację toksyn. Takie zanieczyszczenia gromadzą się szczególnie w sytuacji, gdy pijesz alkohol, palisz papierosy czy niezdrowo się odżywiasz. Wybieraj z kuracji jednodniowych, trzydniowych lub wielodniowych i poczuj się po prostu lekko!

Co to jest detoks sokowy i na czym polega?

Zdrowy organizm naturalnie się oczyszcza, jednak naprawdę warto go wspomóc – szczególnie teraz, gdy żyjemy szybko, w stresie i… smogu. Na czym dokładnie polega detoks sokami (jednodniowy, trzydniowy, wielodniowy)? To sposób na eliminację toksyn oraz innych zanieczyszczeń, które niekorzystnie wpływają na stan zdrowia i samopoczucie – a to wszystko dzięki spożywaniu wyłącznie świeżo wyciskanych soków przez wybrany okres.

Warzywa i owoce są przetwarzane metodą „cold press”, by zadbać o maksymalną ilość wartości odżywczych. Płynna forma sprawia, że znacznie łatwiej je przyswoić, a jelita mają ułatwioną pracę. Z Juice Drinkers każdego dnia otrzymujesz 6 świeżych butelek – w sumie aż 3 litry zdrowia! Wybierz ulubiony zestaw smakowy i poczuj się lepiej.

Dieta sokowa może być jednodniowa, trzydniowa lub wielodniowa. Zanim zaczniesz ją stosować, przygotuj organizm – przez jakiś czas stopniowo ograniczaj spożywanie przetworzonej żywności, alkoholu, fast-foodów czy słodyczy. Dzięki temu uzyskasz jeszcze lepsze i trwalsze efekty!

Dla kogo jest dieta sokowa?

Chociaż z płynnego detoksu (jednodniowego, trzydniowego lub wielodniowego) mogą skorzystać niemal wszyscy dorośli (a dobroczynne efekty zawsze będą nieocenione), jest on zalecany szczególnie w niektórych przypadkach. Dieta sokowa jest dla Ciebie, jeśli:

  • stosujesz używki, np. alkohol, papierosy czy kawę,
  • żyjesz szybko i często nie masz czasu na regularne posiłki,
  • słabo się odżywiasz, a w Twojej diecie nie brakuje przetworzonego jedzenia,
  • jesz mało warzyw i owoców, co powoduje różne niedobory,
  • czujesz się ciężko, masz kilka dodatkowych kilogramów czy cellulit.

Post oczyszczający jest również dla wszystkich, którym zależy na przywróceniu równowagi organizmu oraz uzupełnieniu witamin i minerałów. To doskonały wstęp do dalszej – znacznie zdrowszej – części życia. W wielu przypadkach to po prostu początek nowego etapu!

A kto nie powinien stosować diety sokowej (jednodniowej, trzydniowej ani wielodniowej)? Eksperci są zgodni: detoks nie jest rozwiązaniem dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dla przewlekle chorych. U takich osób świeżo wyciskany sok jest natomiast doskonałym uzupełnieniem codziennego jadłospisu! W końcu to nieocenione bogactwo witamin i minerałów.

Jak często stosować detoks sokowy?

Wbrew pozorom nie ma jednej reguły, która wskazuje, jak często stosować detox sokami. Przecież każdy organizm jest inny! Podejdź do tego z rozwagą – to tymczasowa zmiana sposobu odżywiania, która jest doskonałym wstępem do radykalnej odmiany stylu życia.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z dietą sokową, rozpocznij od wersji jednodniowej lub trzydniowej. Dzięki temu Twój organizm zareaguje łagodnie, a Ty sprawdzisz, czy to opcja dla Ciebie. Jeżeli później poczujesz, że chcesz spróbować czegoś więcej, sięgnij po opcję wielodniową. Może trwać od kilku do maksymalnie 14 dni.

Co dalej? Taką dietę sokami warto powtarzać raz na kilka miesięcy lub raz w roku. Możesz również postawić na detoks jednodniowy, gdy poczujesz się ciężko – np. po wakacjach czy imprezie. To doskonały sposób, żeby pozbyć się nagromadzonych toksyn i złogów jelitowych, poczuć się lżej. Po zastosowaniu diety sokowej odżywiaj się zdrowiej, by zachować efekty jak najdłużej!

Detox sokowy – 5 najważniejszych korzyści

Wciąż zastanawiasz się, czy detoks sokami to opcja dla Ciebie? Decyzja należy do Ciebie, ale… najpierw poznaj najważniejsze korzyści! Dzięki zastosowaniu takiej diety jednodniowej, trzydniowej lub wielodniowej:

  1. Tracisz zbędne kilogramy (podczas detoxu organizm przestawia się na odżywianie endogenne i korzysta z tego, jakie ma zasoby, np. tłuszczu), regulujesz metabolizm i normalizujesz apetyt.
  2. Oczyszczasz organizm z toksyn, złogów i nadmiaru wody, a efekty to m.in. zmniejszenie cellulitu i obrzęków.
  3. Dostarczasz organizmowi wartości odżywczych, każdy sok jest zrobiony z 1-2 kilogramów warzyw i owoców! To cała moc witamin i minerałów.
  4. Poprawiasz odporność, a więc rzadziej się przeziębiasz, mniej chorujesz i likwidujesz ogniska zapalne w organizmie.
  5. Zmieniasz nawyki żywieniowe i po prostu zdrowiej się odżywiasz. Już kilka dni wystarczy, by poczuć dobroczynną moc warzyw i owoców. Po takim detoksie Twój organizm sam upomni się o kolejną porcję zdrowia.

Wybierz zestaw soków dla siebie i zmień swój styl życia

W Juice Drinkers znajdziesz kilka opcji smakowych oraz detoks jednodniowy, trzydniowy lub wielodniowy. To Ty wybierasz, na co masz teraz ochotę! Dieta sokowa oczyszcza organizm i wspiera utratę masę ciała. Ma też całą masę innych korzyści. Zadaj sobie pytanie „kiedy zacząć?”, zamiast „czy warto?”. Bo już wiesz, że to opcja dla Ciebie!