Dbanie o sylwetkę jako pozytywne doświadczenie - Juice Drinkers

Dbanie o sylwetkę jako pozytywne doświadczenie

dbanie o sylwetkę

Bardzo wielu z nas sięga po post sokowy mając na myśli dbanie sylwetkę. Słusznie, ponieważ to jedna z najskuteczniejszych metod osiągania tego celu. Post sokowy poprawia nawyki żywieniowe, odżywia organizm, mobilizuje i oczyszcza go z nieprzyjemnych pozostałości po „standardowym” jedzeniu. Jednocześnie jednak utrata wagi nigdy nie powinna być celem samym w sobie. Nawet nazywając rzeczy po imieniu, zawsze warto łapać szerszy kontekst. Poprawa sylwetki będzie pozytywna tylko wtedy, gdy podejdziesz do tego świadomie. Pomyśl o tym tak, jakby detoks oczyszczający był okazją na utrwalenie tych postaw wobec siebie i swojego zdrowia, które na zawsze uwolnią Cię od stresu myślenia o wadze.

Poniżej piszemy, jak naszym zdaniem warto się nastawić do detoksu oczyszczającego, gdy celem jest poprawa sylwetki.

1. Stopniowo, ale zdecydowanie

Powrót do formy to proces, nie decyzja. Musisz wiedzieć, czego chcesz i fajnie, żeby było to coś więcej niż kilka kilogramów mniej. Wykorzystaj detoks sokowy do złapania mentalnego connectivity z tym, co dla Ciebie dobre. Zacznij żyć świadomie i utrwalaj to w sobie. Niech mindfulnes będzie Twoją jedyną drogą, ponieważ to właśnie tam odnajdziesz trwałe i niezachwiane poczucie bycia OK ze sobą i ze światem.

Przeczytaj też nasz artykuł o mindful eating.

2. Dbanie o sylwetkę w zgodzie ze sobą

Każdy z nas ma pewne wyobrażenie na temat swojego ciała, jednak bardzo często jesteśmy dla siebie zbyt surowi. Nie istnieje lepsza i gorsza sylwetka. Jest za to lepsze lub gorsze samopoczucie. W pierwszej kolejności pomyśl o tym drugim, ponieważ w trakcie diety sokowej przeprowadzanej z nami to będzie głównym tematem. Z detoksu masz wyjść przede wszystkim totalnie pozytywnie nastawiona i nastawiony do siebie.

3. Nazywaj rzeczy po imieniu

Jeśli zależy Ci na dobrej sylwetce – super, zrób detoks z tego powodu. Nie udawaj, że chodzi o coś innego niż dbanie o sylwetkę. Nie ma nic gorszego niż oszukiwanie samej siebie, ponieważ w ten sposób oddalasz się od świadomego życia. Ale kiedy już zaczniesz oczyszczanie sokami, przestań myśleć o ciele, a zacznij wszystkim innym.

4. Body positive nie znaczy health negative

Uważamy, że kochanie siebie, swojego ciała i wyglądu nigdy nie powinno stanowić usprawiedliwienia dla utrwalania niewłaściwych nawyków. Bezkrytyczne podchodzenie do tego zagadnienia jest równie niebezpieczne, co bezkrytyczne uczestnictwo w „diet culture”. Dlatego znów powtarzamy: przede wszystkim świadomość.

5. Do what the fu** you want

To twoje ciało i masz prawo o nim decydować. Zawsze powinnaś czuć się dobrze z tym, jakie wybory podejmujesz. Nigdy nie poddawaj się krytyce i nie tłumacz przed innymi. To twoje życie, twoje zdrowie, twoje wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Dbanie o sylwetkę to twój przywilej, a nie obowiązek.

6. Bez spiny i w dobrym otoczeniu

Detoks sokowy i chęć zadbania o sylwetkę to nie powód to stresu, tylko twój świadomy krok w stronę zdrowego stylu życia. Nie podchodź do tej kwestii ambicjonalnie, a jeśli czujesz presję otoczenia – zmień otoczenie, bo być może zadajesz się z niewłaściwymi osobami.

Kod rabatowy
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Bardzo zależy nam
na tym, żeby dzielić się z Tobą naszymi spostrzeżeniami
i filozofią. W ramach podziękowania otrzymujesz od nas kod rabatowy -10% na całą ofertę, który obowiązuje do końca kwietnia.

kod to: czytam10

Do usłyszenia :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *