Juice Drinkers - Zioła na oczyszczanie i detoks z adaptogenami

Zioła na oczyszczanie i detoks z adaptogenami

Czy możesz zrobić coś jeszcze, żeby wspomóc swój organizm podczas diety sokowej? Możesz, i to nie tylko podczas detoksu sokami. Nawyk picia ziół warto wprowadzić do swojego rytuału na stałe. Zioła wspomogą codzienne procesy oczyszczania organizmu oraz dodadzą Ci sił witalnych i wzmocnią odporność organizmu. Podczas detoksu sokowego napary ziołowe rozgrzeją ciało bezpośrednio po wypiciu chłodnego soku. Wypróbuj również nasz detoks z adaptogenami.

Pokrzywa

Chwast czy zioło? Zioło. I to jakie! Pokrzywa oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga procesy trawienne i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jest pomocna w przypadku występowania wszelkich stanów zapalnych – alergicznych, reumatycznych, hormonalnych czy stawowo-mięśniowych oraz skórnych. Pokrzywa jest stosowana w leczeniu anemii, ponieważ zawiera dużą ilość żelaza. Napar z pokrzywy znajdziesz w naszym detoksie sokowym Cosmic Beauty. Wypróbuj detoks z adaptogenami.

Ostropest plamisty

Tzw. oset. Swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim symilarynie, wykazującej działanie przeciwzapalne i detoksykacyjne. Przede wszystkim ostropest chroni wątrobę przed szkodliwymi toksynami poprzez uszczelnianie błon komórkowych, jak również skutkami leczenia farmakologicznego. Ostropest nie tylko chroni, ale również wspiera regeneracje tego organu, który pełni istotną funkcję w odtruwaniu naszego organizmu. Regeneruje nerki, działa przeciwzapalnie i przeciwmiażdżycowo.

Chaga, czyli guz brzozy

Tym razem grzyb, nie zioło. Ale za to jaki! Grzyb chaga działa w bardzo ciekawy sposób, przeszukując organizm w poszukiwaniu patogenów, które następnie neutralizuje. Jego działanie obserwuje się głównie w obszarze układu trawiennego. Chaga chroni i regeneruje wątrobę. Jest antyoksydantem. Spowalnia procesy starzenia się komórek, poprawia funkcje umysłowe, chroni przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Chagę znajdziesz w naszej diecie sokowej Cosmic Energy!

Rumianek

Z uwagi na obecność dużej ilości flawonoidów w składzie chemicznym, ta aromatyczna roślina jest wykorzystywana głównie w przypadku dolegliwości jelitowych oraz żołądkowych. Rumianek działa rozkurczowo, przeciwdziała wzdęciom, ułatwia trawienie i działa przeciwzapalnie. Lekarze zalecają picie rumianku we wszystkich powyższych przypadkach. Jeśli po detoksie sokowym chcesz utrzymać dobrą formę jelit i nie dopuszczać do powstawania złogów – odżywiaj się dobrze i pij napary z rumianku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *